Ministr zahraničí Petříček se nakazil koronavirem. Až na výjimky ruší svůj diplomatický program

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (za ČSSD) má koronavirus, po pozitivním antigenním testu absolvoval i PCR test, který to potvrdil. V prohlášení pro média uvedl, že mu není dobře, je unavený, nemá ale zatím závažnější příznaky. Až na výjimky, jako je například pondělní videokonferenční jednání vlády, zrušil šéf diplomacie svůj program.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dobře mi není, jsem unavený, zatím ale nemám závažnější příznaky,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (za ČSSD) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Včera jsem byl pozitivní při antigenním testování, dnes to potvrdil i PCR test. Dobře mi není, jsem unavený, zatím ale (musím zaklepat) nemám závažnější příznaky. Program jsem až na výjimky některých videokonferencí (např. jednání vlády) zrušil, v nejbližších dnech je absolvuji podle toho, jak mi bude. Dávejte na sebe pozor, opatrujte sebe i své blízké. Všem přeji hlavně pevné zdraví, “ uvedl v pondělí Petříček.

Koronavirus měli z členů vlády ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) či Petříčkovi straničtí kolegové – vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zemědělství Miroslav Toman.

Za neděli přibylo v Česku 2618 nakažených koronavirem. Rizikové skóre se drží na 70 bodech

Číst článek

Petříček už dříve podstoupil karanténu, stejně jako ministryně práce Jana Maláčová (za ČSSD). Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme