Thomayerova nemocnice v Krči hlásí čtyři sestry nakažené koronavirem. Dvě se nakazily od pacienta

V Thomayerově nemocnici v Praze-Krči jsou čtyři zdravotní sestry nakažené nemocí COVID-19, na výsledky testů páté se čeká. Informace České televize potvrdil mluvčí nemocnice Petr Sulek. Pozitivní test na nový typ koronaviru má také lékařka z gynekologicko-porodnického oddělení v kolínské nemocnici. Radiožurnálu to potvrdil předseda představenstva nemocnice Petr Chudomel.

Praha/Kolín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Dvě zdravotní sestry Thomayerovy nemocnice se nakazily od pacienta, který je v současné době hospitalizovaný ve vážném stavu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Další tři sestry jsou z oddělení následné péče. Kde se nakazily, není jasné.

Šéf Ústředního krizového štábu Prymula: Chceme zastavit růst pod 10 tisíci případy, což bude pozitivní

Číst článek

Muž, o kterého v současné době pečuje Všeobecná fakultní nemocnice a požádala pro něj o experimentální lék remdesivir, ležel na plicním oddělení. Pro celkové zhoršení zdravotního stavu a podezření na počínající zápal plic byl hospitalizovaný od 10. března.

Muž nepřicestoval z rizikových zemí, takže k němu zdravotníci nepřistupovali jako k možnému nakaženému. Byl léčený kvůli zápalu plic.

„Posléze se však objevily potíže s dechem, a proto byl proveden test na přítomnost koronaviru - COVID-19, který jej bohužel potvrdil. Nemocný byl následně bariérově izolován a přeložen ihned na JIP,“ uvedl ve středu mluvčí nemocnice. Poté byl muž převezen do Všeobecné fakultní nemocnice, kde je napojený na přístroj, který mu okysličuje krev.

Personál, který muže ošetřoval, byl poté umístěný do karantény. „U dvou zdravotních sester se nákaza potvrdila,“ řekl Sulek.

Lékařka z Kolína

Lékařka z gynekologicko-porodnického oddělení v kolínské nemocnici měla jednodenní příznaky, uvedl předseda představenstva nemocnice Petr Chudomel.

Nakažená lékařka se podle něj léčí doma. Všichni, kdo byli s nakaženou lékařkou v kontaktu, půjdou na testy.

„Byly vytipovány rizikové kontakty, všichni mají zatím krevní test negativní. Přes víkend u nich proběhne i vyšetření přes výtěr z nosu. Do té doby je oddělení obsazeno lékaři a personálem, který nepřišel s paní lékařkou do kontaktu,“ doplnil pro Radiožurnál Chudomel.

Nikola Kopáčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme