‚Chřipka to není, učíme se za pochodu.‘ Experti odpovídali na vaše otázky ke koronaviru

Česko vyhlásilo ve čtvrtek odpoledne kvůli novému typu koronaviru nouzový stav, v pátek pak opatření ještě zpřísnilo. Jak dlouho mohou platit? Jak se nejlépe vyrovnat s domácí karanténou? Ptali jste se na to, co vás zajímá. Co radí Ladislav Machala z kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce a psychoterapeut Tibor A. Brečka z katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva na ČVUT? Přečtěte si odpovědi.

Praha (Aktualizováno: 16:00 13. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Amanda Perobelli | Zdroj: Reuters

Dvojice expertů odpovídala na otázky čtenářů a posluchačů ve vysílání Radiožurnálu i Českého rozhlasu Plus. Jejich odpovědi během odpoledne najdete také tady na serveru iROZHLAS.cz.

Poslechněte si celý pořad

Karanténa není trest, ale ochrana ostatních, zdůrazňují odborníci ve Speciálu Radiožurnálu. Celý pořad si poslechněte zde.

Lékař Ladislav Machala z kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce je vedoucím AIDS centra. Na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy také přednáší obor infekčních nemocí.

Psychoterapeut Tibor A. Brečka působí jako odborný asistent na katedře zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Více než 10 let se zabývá problematikou forenzní psychologie, psychologie katastrof, krizovou komunikací a komunikací rizika.

Na několik otázek odpovídala také Ladislava Michálková, vedoucí epidemiologie u Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Otázky a odpovědi:

Vážení čtenáři, experti zvládli odpovědět pouze na výše uvedené otázky. Pokud se na váš dotaz nedostalo, omlouváme se. Je možné, že otázka byla zodpovězena v odpovědi na jiný dotaz. Další informace o koronaviru si přečtěte v našem článku.

ako, cib, onz, oro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme