565 českých vězňů má koronavirus. Při těžším průběhu jsou umístěni na covidová oddělení v Praze a Brně

V českých věznicích je aktuálně 565 vězňů pozitivně testovaných na koronavirus. Jeden v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřel. Radiožurnálu to sdělila mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová. Jednotlivá zařízení podle ní nakažené vězně izolují. Ve vězeňských nemocnicích v Praze a v Brně vznikla covidová oddělení, doplnila Kučerová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V tuto chvílí se v Česku nachází ve věznicích 19 407 vězňů | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Mluvčí Vězeňské služby uvedla, že nechtěli zatěžovat nemocnice, a proto si vytvořili vlastní covidová oddělení. „Tím jsme v podstatě reagovali na to, abychom nezatěžovali civilní zdravotnický systém. Pokud má někdo z odsouzených těžší průběh nemoci, tak ho hospitalizujeme na těchto oddělení,“ sdělila Radiožurnálu Kučerová.

Na covidových odděleních vězeňských nemocnic je zatím místo. „Kapacitní problém nemáme. Věznice umí izolovat vězně, mají s tím zkušenosti při řešení jiných infekčních onemocnění, jako je například černý kašel,“ dodala Kučerová.

V českých věznicích je k 15. říjnu celkem 19 407 vězňů. Většina, tedy 17 516 jsou odsouzení, 1578 lidí je ve vazbě.

Václav Štefan, oro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme