Výběr z médií: žádná vláda zásobu respirátorů neměla, změna zvyků i méně dárců krve

V sobotním výběru z médií se dočtete, že žádná česká vláda neměla zásoby respirátorů. Kdyby před 15 lety nehrozila Česku chřipková epidemie, stát nemusel mít ve skladech vůbec nic, píše Mf Dnes. Vinou pandemie koronaviru může dojít ke změně některých zvyků, řekl v rozhovoru pro regionální Deník ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Darovat krev chodí kvůli koronaviru méně lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

Zásoby respirátorů neměla žádná česká vláda, upozorňuje Mf Dnes. Kdyby před 15 lety nehrozila České republice chřipková epidemie, stát nemusel mít ve skladech vůbec nic. Na radu bývalého hlavního hygienika Michaela Víta navrhla v roce 2005 vytvořit zásobu respirátorů tehdejší ministryně zdravotnictví za ČSSD Milada Emmerová.

Výrobu můžeme navýšit ještě víc. Dlouhodobý výpadek léků nehrozí, tvrdí výrobce paracetamolu

Číst článek

Regionální Deník

Vinou pandemie koronaviru může dojít ke změně některých zvyků nebo životního způsobu. Uvedl to sociálnědemokratický ministr kultury Lubomír Zaorálek v rozhovoru pro sobotní regionální Deník. Podle ministra v zahraničí už vznikají studie, podle kterých budou kultura, zábava a turistika patřit k trvaleji poznamenaným oblastem.

Právo

Darovat krev chodí kvůli koronaviru méně lidí. Nemocnice také upravují pravidla pro její darování. Všímá si toho sobotní deník Právo. Opakovaně dárcům měří teplotu a na odběry zvou malé skupinky lidí.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme