Armáda pomáhá pražským záchranářům. Postavila pro ně nafukovací halu na dekontaminaci sanitek

Vojáci postavili v Praze pro pražskou záchrannou službu nafukovací halu. Armáda to v úterý uvedla na svém twitteru. Sloužit bude pro dekontaminaci sanitek, které vyráží k pacientům s podezřením na onemocnění novým typem koronaviru. Halu vybudovali ženisté z Bechyně.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská záchranná služba minulý týden zřídila výjezdovou skupinu, tzv. záchranářský tým speciálních činností. Poskytuje péči pacientům s podezřením na onemocnění způsobené novým typem koronaviru nebo s potvrzeným onemocněním. Vybaveni jsou ochrannými protichemickými obleky i například celoobličejovými maskami a filtroventilační jednotkou, které lze po použití očistit a znovu použít.

Každý sedmý či osmý zaměstnanec. Koronavirovou krizí je u nás ohroženo 300 tisíc lidí, říká sociolog

Číst článek

Jejich dekontaminaci zajišťují pražští hasiči, uvedla minulý týden pražská záchranná služba v tiskové zprávě. Aby byli při práci chráněni před nepřízní počasí, pražští záchranáři požádali podle své mluvčí Jany Poštové armádu o postavení přístřešku.

Armádní mluvčí Magdalena Dvořáková v pondělí řekla, že armáda se rozhodla v Praze postavit na výjezdovém stanovišti pražské záchranné služby v Libni nafukovací halu o rozměrech asi osm metrů na 13 metrů, která je vysoká čtyři metry. Mohou tak do ní vjet i dezinfikovaná vozidla.

V boji se šířením koronavirové nákazy armáda pomáhá například rozvozem zdravotnického materiálu, střežením uzavřených obcí na Olomoucku, testováním na koronavirus nebo zajištěním zdravotnické pomoci. Na pomoc policistům na hranicích bylo vyčleněno téměř 1000 vojáků. Armádní airbus se také zapojil do převozu rychlotestů z Číny nebo českých občanů z Pobaltí.

Armáda také nabídla telefonickou psychologickou pomoc. Na dotazy týkající se současné situace chtějí vojenští psychologové odpovídat také prostřednictvím krátkých videí, která budou zveřejňovat na sociálních sítích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme