Ředitel školy ve Vinoři má pozitivní test na koronavirus, ruší se výuka na druhém stupni

Ředitel základní a mateřské školy v pražské Vinoři byl pozitivně testován na nemoc covid-19. Zatím není jasné, kdo další bude muset do karantény. Škola to uvedla na svém webu. Preventivně zrušila výuku v šestých až osmých třídách, která nyní v celém Česku podle nařízení vlády funguje kvůli koronaviru jen v omezeném režimu. Základní školu navštěvuje zhruba 650 dětí, vyplývá z jejích internetových stránek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Jack Sem | Zdroj: flickr.com | CC BY 2.0,©

Kdo bude muset jít do karantény, budou hygienici podle sdělení školy s ředitelem probírat nejdříve v pondělí. „Preventivně rušíme výuku v 6. až 8. ročníku, vše další běží a přizpůsobíme se pokynům hygieny,“ uvedla škola. Informace o předávání vysvědčení plánuje zveřejnit na svém webu později. Zatím počítá s pořádáním schůzky rodičů budoucích prvňáčků ve středu 17. června.

Roušky už i bez rozestupů a 2 500 lidí na akce v areálech se sektory, ohlásil Vojtěch další uvolnění

Číst článek

První stupeň základní školy navštěvuje podle jejího webu přibližně 400 dětí, druhý stupeň asi 250 žáků. Výuku zajišťuje zhruba 40 učitelů. Do mateřské školy, která je součástí základní školy od roku 2001, chodí víc než 200 dětí.

V Praze se dosud koronavirus objevoval spíše ve školkách. Naposledy byl na covid-19 pozitivně testován jeden z pedagogů ve školce Markušova v Praze 11. Školka se uzavřela a třída, kde pedagog působil, musela do karantény.

V hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví nejvíc případů koronaviru mezi kraji. Odhaleno jich zde bylo víc než 2300, přes 1400 nemocných se už vyléčilo. Podle hygieniků se v Praze v poslední době objevují ohniska nemoci hlavně na stavbách, kde pracují agenturní zaměstnanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme