Nemocnice v Jindřichově Hradci uzavřela jednotku intenzivní péče. Jedna sestra se nakazila koronavirem

Jindřichohradecká nemocnice uzavřela jednotku intenzivní péče interního oddělení. Důvodem je pozitivní test na koronavirus u jedné zdravotní sestry. Do karantény míří z nařízení hygieniků tři lékaři, osm zdravotních sester a sanitářka z oddělení. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

Jindřichův Hradec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jindřichohradecká nemocnice | Zdroj: Profimedia

Péči o pacienty s interními chorobami převzala multioborová jednotka intenzivní péče chirurgického oddělení. „Akutní péče v nemocnici je poskytována i nyní v plné šíři,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Janovský.

V jihočeských nemocnicích se nákaza zatím potvrdila u jednoho lékaře v Táboře a jednoho lékaře v Českém Krumlově. V preventivní karanténě je i pět lékařů a 32 dalších zdravotníků z interny prachatické nemocnice. Ošetřovali ženu, u níž se následně potvrdil koronavirus, protože byla v kontaktu s jiným nakaženým člověkem, což tajila.

Hygienici v Jihočeském kraji zatím evidují 100 případů onemocnění COVID-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme