Na ubytovně v Prachaticích se nakazilo koronavirem 13 lidí. V pondělí na jihu Čech zasedne krizový štáb

Hygienici na jihu Čech zaznamenali 13 nových případů koronaviru na ubytovně pro agenturní pracovníky v Prachaticích. Testy tam podstoupilo zatím osm desítek lidí. Počet pozitivních případů ještě může narůst, testy absolvují i další ubytovaní. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Kvůli zvýšenému výskytu koronaviru také v pondělí zasedne krizový štáb Jihočeského kraje.

Tento článek je více než rok starý.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzorky krve připravené k testování na přítomnost koronaviru

Vzorky krve připravené k testování na přítomnost koronaviru | Foto: Axel Schmidt | Zdroj: Reuters

„O situaci jsem informovala paní hejtmanku, starosty Prachatic, Písku a Tábora a v pondělí budu o neuspokojivém vývoji informovat krizový štáb kraje s tím, že navrhuji diskusi ke konkrétním lokálním opatřením, snižujícím riziko přenosu na exponovaných místech,“ uvedla Kotrbová.

Hygienici kromě toho nařídili karanténu pro házenkářský tým Sokol Písek. „Pozitivní byly čtyři. Tým musel okamžitě přerušit přípravu a infikovaným hráčkám byla nařízena domácí izolace,“ řekla Kotrbová. Původně měla covid-19 jedna házenkářka, která se nakazila v Praze.

V Jihočeském kraji podle hygieniků momentálně zůstává 52 případů koronaviru. Za poslední týden tak přibyly téměř čtyři desítky pacientů.

„Nové případy se většinou objevují u lidí, kteří se vracejí z dovolených. Ať už se jedná o dovolené v zahraničí nebo v částech České republiky, kde je nákaza rozšířenější,“ řekla na dotaz v pátek jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD). Dodala, že často covidem-19 onemocní členové rodiny navrátilců z rekreací. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme