Korupční kauza otřásá také radnicí v Kolíně. Úplatek prý chtěl místostarosta

Policisté řeší korupční kauzu v Kolíně. Dvojka kandidátky ODS místostarosta Román Pekárek si údajně řekl o úplatek. Podle Mladé fronty Dnes chtěl milion korun po jednateli stavební firmy za prodej městských pozemků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Důkazním materiálem je podle tisku audio nahrávka rozhovoru mezi místostarostou a jednatelem firmy, ve kterém se nepřímo mluví právě o údajném milionovém úplatku. Firma skutečně nakonec městské pozemky získala, a to za patnáct milionů korun.

Zda ale Pekárek peníze skutečně převzal, to už z nahrávky nevyplývá. Českému rozhlasu prozradil, že žádný úplatek nevzal a že veškeré potřebné informace předá vyšetřovatelům. Policie se už touto kauzou skutečně zabývá. A není sama.

Údajná úplatkářská aféra nenechává v klidu ani špičky Občanské demokratické strany. Podle kuloárních zpráv může být místostarosta Roman Pekárek vyškrtnut z druhého místa kandidátky strany do komunálních voleb. Kvůli kauze se večer mimořádně sejdou kolínští občanští demokraté.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme