Při zásahu u výbuchu rodinného domu v Koryčanech zemřeli dva dobrovolní hasiči

Při středečním výbuchu plynu v Koryčanech na Kroměřížsku zahynuli dva dobrovolní hasiči, uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO). Další dva hasiči jsou podle něj zranění, o jiných zraněných lidech nemá informace. Výbuch poničil rodinný dům. Na místo přiletěl záchranářský vrtulník a operuje tam i specializovaný tým hasičů USAR. Okolí místa je uzavřeno pro veškerou dopravu.

Aktualizujeme Koryčany (Aktualizováno: 17:15 15. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě výbuchů zasahuje kromě hasičů i záchranářský vrtulník, policisté odklání dopravu | Zdroj: Policie ČR

Hasiči do ulice Masarykova v Koryčanech podle serveru Požáry.cz vyjížděli před 13. hodinou k nahlášenému úniku plynu. Následně podle serveru došlo k výbuchu.

„Ve 12.36 jsme přijali událost o narušení plynového potrubí. Na místo vyjeli dobrovolní hasiči z Koryčan, došlo k výbuchu plynu v rodinném domě,“ upřesnila pro Radiožurnál mluvčí hasičů Zlínského kraje Lucie Javoříková. Dům stál podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové u hlavní silnice na trase mezi Kroměříží a Kyjovem. Šlo zřejmě o dva výbuchy, doplnila mluvčí hasičů.

Dobrovolní hasiči z Koryčan do domu vyjížděli na základě oznámení o úniku plynu. "V šesti mužích se vypravili na místo a došlo bohužel k výbuchu. Mohu potvrdit dvě osoby, které byly nalezeny bez známek života z řad dobrovolných hasičů. Další dva byli zraněni, dva vyvázli bez zranění a stále pomáhají v tom zásahu. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým," řekl hejtman. Další dva hasiči jsou podle něj zranění, o jiných zraněných lidech nemá informace.

Česká televize následně uvedla, jeden hasič zůstává zavalený pod sutinami, záchranáři po něm pátrají. „Probíhá odklízení sutin po zbořeném domě a pátrá se po osobě, která zůstala zavalená,“ uvedla. „Na místě je i pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání osob ze sutin,“ dodala.

Podle mluvčího generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Rudolfa Kramáře zasahovalo na místě 16 jednotek hasičů z několika krajů včetně USAR týmu z Moravskoslezského kraje, jehož členové se specializují například na záchranu lidí ze zřícených budov. Sutiny prohledávali kynologové se psy. „Na místě je i generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, protože došlo ke zranění několika osob včetně hasičů,“ řekl Kramář.

Hlavní ulice, která protíná Koryčany, je podle Javoříkové uzavřena. Plyn byl již vypnutý, takže další výbuchy nehrozí, dodala mluvčí hasičů.

Policisté již na místě vyšetřují okolnosti výbuchu. „Na místě jsou naši psovodi a kriminalisté, kteří společně s vyšetřovatelem hasičů zjišťují okolnosti výbuchu,“ uvedla policejní mluvčí Kyšnerová.

 

Koryčany se nacházejí poblíž hranice Zlínského a Jihomoravského kraje.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme