Kosovský Albánec byl zproštěn viny z pašování drog

Kosovský Albánec Rexhep Sejdiu za mříže nepůjde. Liberecký krajský soud ho zprostil viny kvůli nedostatku důkazů. Sejdiu byl podezřelý z toho, že před deseti lety zorganizoval několik převozů drog z Turecka do České republiky. Sejdiu se vzdal odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Policie a justice se jeho kauzou zabývá už deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Tento bývalý středoškolský učitel měl podle obžaloby zorganizovat v letech 1991-93 převoz 10 kilogramů heroinu z Istanbulu do České republiky. Policisté označují Albánce za jednoho z bossů drogové mafie, která přepravila po takzvané balkánské cestě stovky kilogramů této tvrdé drogy. Sejdia už byl v minulosti dvakrát zatčen, poprvé ho soud propustil z vězení na kauci 800 tisíc korun. Podruhé strávil ve vazbě dva roky. Naposledy policisté Národní protidrogové centrály Albánce zatkli loni v únoru při razii v Sejdiově restauraci v Liberci, kde se našlo celkem 31 kilogramů heroinu.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme