Kosovský Albánec byl zproštěn viny z pašování drog

Kosovský Albánec Rexhep Sejdiu za mříže nepůjde. Liberecký krajský soud ho zprostil viny kvůli nedostatku důkazů. Sejdiu byl podezřelý z toho, že před deseti lety zorganizoval několik převozů drog z Turecka do České republiky. Sejdiu se vzdal odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Policie a justice se jeho kauzou zabývá už deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Tento bývalý středoškolský učitel měl podle obžaloby zorganizovat v letech 1991-93 převoz 10 kilogramů heroinu z Istanbulu do České republiky. Policisté označují Albánce za jednoho z bossů drogové mafie, která přepravila po takzvané balkánské cestě stovky kilogramů této tvrdé drogy. Sejdia už byl v minulosti dvakrát zatčen, poprvé ho soud propustil z vězení na kauci 800 tisíc korun. Podruhé strávil ve vazbě dva roky. Naposledy policisté Národní protidrogové centrály Albánce zatkli loni v únoru při razii v Sejdiově restauraci v Liberci, kde se našlo celkem 31 kilogramů heroinu.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme