VIDEO: Senior na motorce spadl do kolejiště, muž ho odtáhl těsně před příjezdem vlaku

Nebezpečná situace se přihodila letos v dubnu na železniční zastávce v Kostelci nad Orlicí blízko silnice směrem na Choceň. Senior na motocyklu tam spadl do kolejiště, z něj ho vytáhl jedenatřicetiletý muž, který vedle čekal na vlak do práce. Za svůj čin nyní muž obdržel ocenění od krajského policejního ředitele.

Kostelec nad Orlicí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O příběhu, který se stal 21. dubna v 16.30, informuje policie, ta také zveřejnila video celého incidentu. Na jednokolejném železničním přejezdu už byly spuštěné závory a světelné signalizační zařízení, když do závor narazil starší muž jedoucí na motocyklu a spadl přímo do kolejiště.

Situaci viděl i muž z Kostelce nad Orlicí čekající na vlak do práce, který zároveň spatřil přijíždějící vlak. Jedenatřicetiletému muži se podařilo seniora i jeho motocykl odtáhnout mimo kolejiště těsně předtím, než vlak zastavil na místě, kde předtím senior ležel.

Setkání seniora a jeho zachránce. | Zdroj: Policie ČR

Starší muž utrpěl lehčí zranění a byl odvezen do nemocnice na vyšetření.

Rychnovští policisté během vyšetřování na základě získaného videa dospěli k závěru, že muž svým zásahem seniorovi zachránil život. Krajský policejní ředitel, plk. David Fulka mu za jeho čin 14. června předal ocenění.

V rámci ocenění proběhlo i setkání seniora a oceněného muže.

cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme