,Mám za to, že si to svojí prací už dávno zasloužil.‘ Pavel jmenuje šéfa BIS Koudelku generálem

Nově zvolený prezident Petr Pavel se v pondělí sešel s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou. Probrali nastavení vztahů a další spolupráci. Pavel počítá s pravidelným setkáváním, uvedl na twitteru. České televizi Pavel řekl, že také plánuje co nejdříve jmenovat Koudelku generálem, což nynější prezident Miloš Zeman opakovaně odmítal. O povýšení Koudelky do hodnosti generála mluvil Pavel už před volbami.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Koudelka

Dosavadní prezident Zeman byl ke Koudelkovi a k celé BIS silně kritický a opakovaně ho odmítal jmenovat generálem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Na dnešní (pondělní - pozn.red.) schůzce s ředitelem BIS Michalem Koudelkou jsme probrali nastavení vztahů a spolupráci do příštích měsíců. Bezpečností rizika, kterým naše země čelí, vnímáme podobně,“ napsal Pavel.

Na dnešní schůzce s ředitelem @BIS Michalem Koudelkou jsme probrali nastavení vztahů a spolupráci do příštích měsíců. Bezpečností rizika, kterým naše země čelí, vnímáme podobně. Počítám s pravidelným setkáváním a těší mě, že se má rozhodnutí budou opírat o kvalitní informace.

20:13 – 30. 01. 2023

392 14311

„Počítám s pravidelným setkáváním a těší mě, že se má rozhodnutí budou opírat o kvalitní informace,“ doplnil.

Šéf BIS: Nebezpečí ruských podvratných operací trvá. Mezi účinnými prostředky jsou dezinformace

Číst článek

Dosavadní prezident Zeman byl ke Koudelkovi a k celé BIS silně kritický a opakovaně ho odmítal jmenovat generálem. Příslušné návrhy na povýšení mu předložila vláda Andreje Babiše (ANO) i Petra Fialy (ODS). Další návrh současná vláda již dříve avizovala na období po volbách, až se funkce ujme nový prezident.

Pavel před volbami řekl, že by Koudelku generálem jmenoval, což nyní potvrdil České televizi. „Plukovníka Koudelku samozřejmě do generálské hodnosti budu jmenovat při nejbližší možné příležitosti, protože mám za to, že si to svojí prací už dávno zasloužil,“ řekl Pavel televizi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme