Komunistický poslanec Kováčik propadl střechou. S těžkým úrazem leží v Nemocnici Na Bulovce

Šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik měl nehodu. Pětašedesátiletý poslanec, který kandiduje na Znojemsku do Senátu, leží s těžkým zraněním v pražské Nemocnici Na Bulovce. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí komunistů Hana Grofová. Úraz ani zdravotní stav Kováčika ale nechtěla víc komentovat. Podle serveru Novinky.cz, který o nehodě informoval jako první, se Kováčik zranil při práci na chalupě ve středních Čechách, nestihl ani odvolit.

Praha (Aktualizováno: 14:25 3. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kováčik | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Mohu říct, že pan poslanec Kováčik měl těžký úraz. Je hospitalizovaný v Nemocnici Na Bulovce,“ uvedla Grofová. Podle jejích informací se Kováčik zranil v pátek. Víc odmítla sdělit, protože „rodina si nepřeje, aby poskytovala bližší informace“.

Po letech v totální opozici chceme prosadit náš program pro dolních deset milionů, říká Kováčik

Číst článek

„Z nymburské nemocnice jej převezli na Bulovku na ortopedii. Má zlomený krční obratel,“ uvedla pro iDnes.cz komunistická poslankyně Miloslava Vostrá a potvrdil ji i předseda KSČM Vojtěch Filip.

Mluvčí Nemocnice Na Bulovce na dotaz ČTK uvedla, že žádné informace o konkrétních pacientech nelze sdělovat.

Pětašedesátiletý Kováčik kandiduje do Senátu na Znojemsku v senátním obvodu 54. Členem KSČM je od roku 1996. V roce 2000 neúspěšně kandidoval do Senátu na Třebíčsku. Předsedou poslaneckého klubu KSČM je od září 2002.

Vendula Vrbová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme