Kovářová by znovu otevřela debatu o snížení hranice trestní odpovědnosti

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová diskutovala se starostou obce Kmetiněves Luďkem Kvapilem o snížení trestní odpovědnosti u nezletilých pachatelů. Kvapil jí totiž přinesl takzvanou Kmetiněvskou výzvu ke změně zákona, podle které by nezletilí pachatelé trestných činů nebyli v osmnácti letech bezúhonní, jak je tomu dosud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniela Kovářová | Foto: Vendula Uhlíková

V obci v roce 2004 vraždil třináctiletý chlapec, který nyní opustil výchovný ústav. Ministryně Kovářová se debatě o snížení hranice trestní odpovědnosti nebrání:

"Já si myslím, že to je velmi žhavé téma, byť za sebou máme nějaké debaty v poslanecké sněmovně a Senátu na konci loňského roku. Myslím si, že se toto téma bude znovu otevírat. Já se vůbec otevření této debaty nebráním, protože mám čtrnáctiletou dceru a vím, že byť jí je jenom čtrnáct, tak ví, co je dobré a co není."

"Jinou otázkou je, jak to legislativně upravit a pro které trestné činy. Dovedu si ale představit otevření debaty i níž než pod hranici čtrnácti let," dodala Kovářová.

Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme