Kovářová odchází z čela justiční akademie. Mluví o šikaně

Justiční akademii nejpozději ke konci ledna opustí ředitelka Daniela Kovářová. Bývalá ministryně spravedlnosti odchází kvůli neshodám se současným šéfem resortu Jiřím Pospíšilem. Svou rezignaci odůvodnila údajnou šikanou od ministra a jeho úředníků. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se proti jejím výrokům kategoricky ohradil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniela Kovářová | Foto: Marián Vojtek

„Je to několik měsíců trvající bossing, šikana ze strany ministerstva a pana ministra. A bez komunikace s ministerstvem se instituce, která ministerstvu podléhá nedá vůbec řídit,“ řekla Kovářová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka Justiční akademie Daniela Kovářová

K rozhodnutí podle Kovářové přispělo zjištění, že prý na ní vedení ministerstva připravuje vykonstruované trestní oznámení i informace o údajném rozhodnutí úplně zrušit Justiční akademii.

„Minulý týden jsem dostala informaci, že se na mě připravuje vykonstruované trestní oznámení a v pátek ministr urychleně a bez důvodu odvolala třetinu rady justiční akademie aniž by jim to řekl nebo o tom informoval předsedu rady,“ uvedla Kovářová.

Ministr Jiří Pospíšil jako zcela lživé označil výroky o chystaném zrušení Justiční akademie i o údajném trestním oznámení, který měl úřad na Kovářovou připravovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil

„Výrazně se ohrazuji proti výrokům, že by ministerstvo připravovalo trestní oznámení na doktorku Kovářovou. Nemáme proč bychom to dělali, nechápu tento manévr,“ řekl Pospíšil.

S prací Kovářové na ministerstvu nebyli spokojeni. Neplnila prý úkoly, které dostala k vypracování. Dokonce měla podle ministerstva na justiční akademii propustit několik lidí, přestože od svých nařízených dostala za úkol pouze vypracovat návrh na personální opatření. Nespokojenost s její prací dosáhla prý takového stupně, že ještě letos se mělo jednat o jejím odvolání.

Igor Maňour, Martin Drtina, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme