Kozel se Šišou půjdou společně k výslechu

Náměstek vicepremiéra Petra Mareše František Kozel a sekční šéf Národního bezpečnostního úřadu Vladimír Šiša půjdou 26. července společně k výslechu. Policie se jich bude ptát, jaké mají vazby na případ konkurzního soudce Jiřího Berky. Oba budou vyslýcháni jako svědci. Detektivové Kozla a Šišu podezírají z toho, že mohli z titulu svých funkcí ovlivňovat vyšetřování kauzy podezřelých konkurzů soudce Jiřího Berky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: Watchtower

Policie v Kozlově a Šišově kanceláři při březnové prohlídce našla dokumenty vztahující se k celému případu. Šiša měl podle státního zástupce například v trezoru podstatnou část spisu soudce Berky. Soudci přitom bezpečnostní prověrky neabsolvují.

Berka a čtyři další lidé byli před víc než dvěma měsíci obviněni ze zločinného spolčení kvůli podezřelým konkurzům společnosti ZKL Klášterec nad Ohří a Stavebního podniku Ralsko. Soudce Berka byl navíc už loni v dubnu obviněn kvůli konkurzu Union banky.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme