Ze zlatnictví v pražské Pařížské ukradli diamanty za 800 tisíc. Chytili je při podobné krádeži v Belgii

Policistům se díky evropské spolupráci podařilo vypátrat pachatele, kteří v roce 2017 odcizili z pražského klenotnictví diamanty za více než 800 tisíc korun. Ti nyní čekají ve vazbě na soud, kde jim za trestný čin krádeže hrozí až osm let odnětí svobody.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté vypátrali zloděje diamantů z Prahy (ilustrační foto) | Foto: stock exchange, Candice Courtney

Ke krádeži došlo v září roku 2017, kdy do klenotnictví v Pařížské ulici vstoupil pár zahraničních turistů. Muž bez otálení požádal obsluhu o ukázání vystavených diamatů. Naznačil, že chce šperky tajně nakoupit pro svou partnerku.

Škoda přes 20 milionů korun. Soud uložil obžalovaným z krádeže paliv z Čepra až osmiletý trest

Číst článek

Tím odkládal pozornost personálu, která se věnovala pouze jemu. Nestřeženého okamžiku žena využila a odcizila dva diamanty i s certifikáty. Následně urychleně odešla spolu s mužem neznámo kam. Jakmile prodavačky zjistily, že šperky chybí, uvědomily policii.

Ta sice zjistila totožnost obou osob, avšak další kroky již podniknout nemohla. „Jak se ukázalo, hledaný pár okamžitě po krádeži sedl na letadlo a odcestoval z České republiky,“ uvedl mluvčí Tomáš Hulan na policejním webu.

Policie proto vydala evropský zatykač a informovala všechny členské státy o identitě osob i jejich praktikách. Díky tomu se skvěle sehraný pár podařilo zadržet – a následně i odsoudit – při totožné krádeži v Belgii. Po vynesení rozsudku byli oba hledaní vydáni do České republiky a od dubna čekají ve vazbě.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme