Krádež v památníku heydrichiády. Mladík v pražském kostele vypáčil pokladničku a odnesl si 20 000

Do kostela sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici se nechodí lidé jen modlit nebo se podívat do krypty na místo, kde sedm československých parašutistů bojovalo proti nacistické přesile. V polovině července sem přišel neznámý mladík krást.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Police pátrala po muži, který ukradl pokladničku s dobrovolnými dary v hodnotě dvacet tisíc korun | Zdroj: Policie ČR

Od patnáctého července policisté šetří krádež v Muzeu svatého Cyrila a Metoděje. Kolem půl třetí odpoledne přišel neznámý mladý muž do krypty. Krátce si prohlédl expozici a bezcílně bloumal po muzeu.

„Ve chvíli, kdy si pracovnice muzea odskočila zpoza pultu do zázemí, mladík popadl pokladničku a odnesl jí do krypty. Tam u pokladničky, v méně navštěvované části muzea, vypáčil zámek a přivlastnil si veškerou finanční hotovost, která tou dobou v pokladničce byla,“ informoval ve středu pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan na webu policie.

Muž po činu odešel asi s 20 000 korun. Tyto peníze darují návštěvníci muzeu, které je pak používá pro zajištění svého chodu, obnovu expozic či pořizování nových publikací pro návštěvníky.

„Mladík se tímto jednáním dopustil trestného činu krádeže, za který mu v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Mladíka se ale zatím nepodařilo ani ztotožnit, ani vypátrat,“ vysvětlil Hulan.

Proto policie žádá o pomoc veřejnost. V případě, že muže na videu poznáte, kontaktujte ji na lince 158 nebo na nejbližší policejní stanici.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme