Kraj Vysočina nařídil stažení plakátů zesměšňujících jihomoravského hejtmana Haška

Krajský úřad Kraje Vysočina nařídil odstranit předvolební plakáty, které zesměšňují místopředsedu ČSSD a jihomoravského kandidáta této strany Michala Haška. Podle zákona o regulaci reklamy je totiž anonymní reklama týkající se voleb po dobu volební kampaně zakázána. O stažení požádali Haškovi právní zástupci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Billboardy hanící hejtmana Haška se objevily na dálnici D1 u Brna | Zdroj: ČTK

Kraj Vysočina řešil případ billboardů z nařízení ministerstva průmyslu a obchodu kvůli případné podjatosti úředníků Jihomoravského kraje, který hejtman Hašek vede.

„My jsme se řídili zákonem o regulaci reklamy a podle tohoto zákona je ve volební kampani anonymní reklama nepřípustná. U plakátů, ke kterému se váže příkaz k odstranění, je naplněna skutková podstata, že to jsou anonymní reklamní plakáty, týkají se voleb a je to v době volební kampaně,“ zdůvodnil rozhodnutí ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu se Radiožurnál věnoval se Stalo se dnes s ředitelem Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňkem Kadlecem

Šest billboardů namířených proti Michalu Haškovi se objevilo podél dálnice D1 v okolí Brna. Je na nich černá silueta hlavy s textem "kecal - slibuje a neplní, lenoch - v parlamentu chyběl při 77 procentech hlasování, nevěrník - milenku si platil z veřejných peněz". Doplňuje je otázka "Kdo je to?", na jednom z plakátů je pak Haškův portrét.

Většina reklamních ploch, na kterých se zesměšňující billboardy objevily, patří firmě ACE Media. Plakáty si u ní údajně zaplatil zahraniční klient, o koho konkrétně se jedná, ale není jasné. Samotný hejtman Jihomoravského kraje si myslí, že za nimi stojí někdo, kdo se bojí volebního výsledku.

Hašek je za předsedou ČSSD Bohumilem Sobotkou dvojkou na jihomoravské kandidátce strany pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny.

Jan Richter, Martin Hromádka, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme