Kraj Vysočina poskytne finanční dar rodinám obětí nemocničního vraha

Pozůstalí po obětech takzvaného nemocničního vraha dostanou od kraje Vysočina peněžitý dar. Jednohlasně se na tom shodli jeho zastupitelé. Každá z devíti rodin dostane částku sto tisíc korun. Osm pacientů, kteří pokus o vraždu v havlíčkobrodské nemocnici přežili, pak obdrží finanční výpomoc ve výši 20 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice v Havlíčkově Brodě | Foto: Havlíčkův Brod

Jak upozornil hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, nejedná se o odškodnění za způsobenou újmu, ale o pomoc kraje lidem v tíživé situaci. "Pokud se bavíme o odškodnění, tak můj názor je, že to musí být až rozhodnutí soudu. A víme všichni, jak rychle, respektive pomalu, pracují naše soudy, tak to mohou být i měsíce, dokonce možná i roky."

K sérii vražd v nemocnici v Havlíčkově Brodě se koncem loňského roku přiznal její bývalý zaměstnanec Petr Zelenka. Pacienty měl usmrtit svévolným podáním léku heparin. Znalecká komise ministra zdravotnictví nevylučuje, že Zelenkových obětí mohlo být až třináct.

Marika Táborská, Anna Marková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme