Kraje by chtěly více informací o bezpečnosti

Kraje nemají dostatek informací o bezpečnostní situaci. Tvrdí to středočeský hejtman Petr Bendl. Krizové situace řeší integrovaný záchranný systém, který řídí ministr vnitra. Kraje dostávají zápisy z ústředního krizového štábu a další informace od hasičského záchranného sboru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tvrdí to středočeský hejtman Petr Bendl. Rozpočet krajů na krizové řízení je nulový a podle Bendla je nejasný celý systém financování krizového systému."Ten upraven není a je velmi vágní. Nejsme schopni si sami odpovědět na otázky, kdo zaplatí, když některá opatření uděláme. Pak jsou to věci komunikační, protože já jsem třeba musel psát na Bezpečnostní radu státu, jestli by mi nedali nějakou informaci, i třeba negativní, že nemají směrem k nám nic důležitého."

Předáváním informací v krizových situacích je pověřen Hasičský záchranný sbor. Podle Hany Křivanové z generálního ředitelství hasičů funguje celý systém naprosto bez problémů. "Na každém operačním a informačním středisku hasičského záchranného sboru v České republice je zpracován tzv. plán vyrozumění a podle důležitosti a charakteru vzniklé události jsou potom ve stanoveném pořadí vyrozumíváni příslušní funkcionáři na úrovni kraje: hejtman, krajský ředitel hasičského záchanného sboru, krajský ředitel policie, zdravotní záchranné služby, hygienik a další."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme