Kraje dostanou peníze na platy kantorů

Ministerstvo školství rozhodlo, kolik peněz dostanou kraje na platy učitelů. Tím by se měly napravit nesrovnalosti, ke kterým došlo v minulých týdnech. Přestože mzdové tarify vzrostly od března o 11 procent, učitelé si stěžují, že dostávají méně peněz než předtím. Přidáno totiž dostali na úkor osobního ohodnocení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída

Podle náměstka ministra školství Jaroslava Sourala bylo v první řadě nutné vyřešit rozdíly mezi jednotlivými kraji. "Dnes jsme se konečně dostaly k číslům, které nám jednotlivé kraje doložily, a můžeme tedy učinit vyrovnání mezi průměrným republikovým platovým stupněm a tou krajskou skutečnostní. A ten rozdíl se pohybuje kraj od kraje zhruba v desítkách milionů, celkem za celou republiku se jedná o částku 200 milionů korun, včetně zákonných odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Šlo pouze o zpřesnění peněz, které je potřeba na tu reálnou skutečnost poskytnout krajům."

Ministerstvo školství hned zpočátku kraje obvinilo, že za celou situaci s platy učitelů mohou samy, protože peníze špatně rozdělily mezi jednotlivé okresy. Zástupci krajů ale říkají, že finance rozdělili přesně podle pokynů ministerstva. Ve školství jim však přibylo dva tisíce nových zaměstnanců. Školské odbory hrozily, že pokud se peníze na reálné zvýšení platů nenajdou, kantoři nezačnou po prázdninách učit.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme