Krajský ředitel odvolal vedení mostecké policie

Postup při vyšetřování nedávné dvojnásobné vraždy v Litvínově stál funkci tři vysoké důstojníky okresního ředitelství mostecké policie. Ředitel ústecké krajské policejní správy Jiří Vorálek dnes oznámil, že policie nevěnovala pachatelům patřičnou pozornost, ačkoli měla informace o tom, že se už v minulosti s nelegálně drženou zbraní dopustili výtržnosti na veřejném místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

K 1. květnu byl proto odvolán z vedení mostecké policie její ředitel Ladislav Loun, zástupce ředitele pro trestní řízení Vladimír Kalina a velitel služby kriminální policie a vyšetřování František Kvapil. Pochybit měli v případě dvojnásobné vraždy, k níž došlo na velikonoční pondělí v Litvínově. Tři pachatelé, z nichž dva stále unikají, tam krátce po půlnoci před diskotékou Calypso zastřelili dva pracovníky bezpečnostní agentury, kteří se přišli do podniku bavit.

Krajský policejní ředitel Jiří Vorálek je přesvědčený, že policie měla být při vyšetřování mnohem důslednější. "Došlo k určitému selhání, ale nejde o individuální selhání jedince, jde o to, že v rámci nejužšího vedení okresního ředitelství skutečně neprobíhaly informace takovým způsobem, jak měly, nefungovala zpětná vazba a nebyla stanovena jasná priorita. Je to selhání vedení této policie, není to selhání systému."

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Vorálek o selhání mostecké policie

Podezřelí z vraždy před litvínovskou diskotékou měli totiž problémy se zákonem už dříve. Loni v listopadu po neshodě s ochrankou soukromého klubu v Mostě-Souši prostřelili skleněnou výplň vchodových dveří, nikoho ale nezranili. Začátkem letošního března jeden z nich dvěma výstřely vážně zranil na noze zaměstnance nočního podniku v Horním Jiřetíně na Mostecku.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme