Hradecký soud zrušil rozhodnutí v případu pádu mostu ve Vilémově, při kterém zemřeli čtyři lidé

Krajský soud v Hradci Králové zrušil rozsudek v případu tragického zřícení mostu ve Vilémově. Případ se vrací zpět k havlíčkobrodskému okresnímu soudu. Ten loni v listopadu nepravomocně odsoudil stavbyvedoucího firmy Bögl & Krýsl Josefa Spoura ke čtyřem letům vězení a k zákazu činnosti, uvedla v pátek na svém webu Česká televize. Proti rozhodnutí se tehdy odvolal stavbyvedoucí i státní zástupkyně.

Hradec Králové Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pod zříceným mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva byli zranění

Pod zříceným mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva byli zranění | Foto: Petr Lemberk | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek podle České televize podrobnosti o rozhodnutí neuvedl s odkazem na to, že rozhodnutí ještě nebylo doručeno všem účastníkům.

Pád mostu ve Vilémově: stavbyvedoucího soud potrestal čtyřmi roky vězení, ostatní zprostil viny

Číst článek

U příslušné spisové značky je v justiční databázi uvedeno, že „rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání.“

„Krajský soud v Hradci Králové ve věci rozhodl ve středu 7. srpna. Rozhodnutí musí být nejprve doručeno účastníkům řízení, proto výsledek řízení nemůžeme komentovat,“ řekl Kulhánek. Nepotvrdil ani to, že se kauza vrací zpět k Okresnímu soudu v Havlíčkově Brodě.

Smrt čtyř lidí

Pod zříceným mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva byli zranění. Okresní soud v Havlíčkově Brodě loni v listopadu za pád mostu ve Vilémově potrestal vězením jen stavbyvedoucího firmy Josefa Spoura, zbylých devět obžalovaných obžaloby zprostil. Spour se na místě odvolal.

V neprospěch všech obžalovaných se naopak odvolala státní zástupkyně. Podle soudce okresního soudu Spour nezajistil celoplošné podepření mostu a nereagoval na vznikající nebezpečí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme