Krajský soud v Ostravě paralyzují chybějící obálky

Chybějící obálky paralyzují chod Krajského soudu v Ostravě. Od nového roku mají soudci posílat obsílky ve zcela jiných, předepsaných obálkách. Má to ale háček - obálky nejsou. Mají totiž tak zvláštní parametry, že je zatím žádná tiskárna v kraji neumí vyrobit. Soudkyně tak například dnes odročila složitý obchodní spor na neurčito. Neměla v čem poslat žalobci pozvání k dalšímu hlavnímu líčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Jak říká ředitelka správy krajského soudu Jana Runštoková, přesné informace o obálkách se od ministerstva dozvěděli na poslední chvíli. "Obálky nejsou k dispozici z toho důvodu, že instrukce vyšla až v samotném závěru roku. Poprvé nám vzorek, jak mají vypadat nové obálky, nám došel e-mailem 23.12. a do současné doby se nám nepodařilo zajistit výrobce, který by byl schopen námi požadované množství vyrobit."

Mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun ale kritiku odmítá. Podle něj se soudy mohly s předstihem na nové obálky připravit."Příslušná novela zákona, která zaváděla nový druh doručenek, vstoupila v platnost 1.1.2005. Příslušní předsedové krajských soudů dopředu věděli, že vstoupí v platnost. Novela obsahovala přesný popis náležitostí, které má mít doručenka, takže si mohli zařídit a objednat tyto doručenky."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme