Krajský výbor ČSSD v Plzeňském kraji odmítl koalici s ODS

V Plzeňském kraji vznikne buď jednobarevná rada s podporou komunistů nebo koalice ČSSD a KSČM. Sociální demokraté dnes odmítli nabídku ODS na spolupráci a dál budou jednat jedině s komunisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současný hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec | Foto: Lukáš Milota

Buď se s nimi dohodnou na společné koalici, anebo jen na tiché podpoře krajské vlády ČSSD. Sociální demokraté teď komunistům nabídli dvě křesla v devítičlenné radě.

„Krajský výkonný výbor odhlasoval, že preferuje levicové uspořádání v krajské radě po těchto volbách s tím, že nadále preferujeme menšinovou radu sociální demokracie za podpory KSČM. Dal pokyn vyjednávacímu týmu, aby v této otázce také jednal. Poctivě také musím říct, že krajský výkonný výbor připustil i variantu případné koaliční spolupráce s KSČM, a to v modelu 7:2. To jsou mantinely, které jsme dostali,“ potvrdil regionální lídr ČSSD Milan Chovanec.

Lídr ODS Jiří Pospíšil, už v pátek řekl, že se ČSSD rozhodla pro spolupráci s komunisty hned po volbách:

„Já si myslím, že od okamžiku vyhlášení výsledků voleb je zřejmé, že se sociální demokraté budou chtít dohodnout s komunisty. Díky sociální demokracii po více než dvaceti letech budou v Plzeňském kraji opět aktivně vládnout komunisté. My jsme nabízeli sociálním demokratům řešení bez komunistů, oni odmítli proto, aby získali post hejtmana a velké množství židlí a funkcí v krajské radě. Je to jejich politickou odpovědností a my jsme připraveni být tvrdou opozicí.“

Monika Červená, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme