Královehradecký kraj zdravotníkům ani přes stávkovou pohotovost nepřidá

Zdravotníci z nemocnic Královéhradeckého kraje zůstanou ve stávkové pohotovosti minimálně do poloviny září. Důvodem jsou nízké platy. Vedení kraje ale dopoledne oznámilo, že požadavky zdravotníků jsou nereálné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace

operace | Foto: nemocnice Na Homolce

Odboráři po kraji požadovali navýšení mezd minimálně o tři tisíce korun, a to zpětně od července. Podle hejtmana Kralovehradeckého kraje Lubomíra France letos už zdravotníci dostali přidáno patnáct procent. Další navýšení je možné až od ledna 2010.

V tuto chvíli je podle hejtmana velký problém hlavně v komunikaci: "My jsme oficiální informace o vyhlášení stávkové pohotovosti nedostali. I přesto od zítřka začnou probíhat jednání s odbory v jednotlivých nemocnicích."

Hlavní jednání potom proběhne v příštím týdnu společně s předsedou odborového svazu Jiřím Schlangrem.

Podle Ivy Řezníčkové z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče za Královéhradecký kraj zůstanou zdravotníci ve stávkové pohotovosti až do zářijového jednání krajského zastupitelstva. Tam také chtějí odevzdat petici s podpisy zaměstnanců nemocnic za navýšení mezd.

Přečtěte si také:
Zaměstnanci nemocnic Královéhradeckého kraje vstoupili do stávkové pohotovosti
Zdravotní sestry v kraji jsou od dnešního dne ve stávkové pohotovosti
Zdravotníci v Královéhradeckém kraji vyhlásí stávkovou pohotovost
Zdravotnické odbory: Navýšení platů by se mělo týkat všech sester

Ota Nehasil, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme