Královopolský tunel v Brně stále nesplňuje hlukové limity, podle silničářů už nejsou možná další opatření

Tunel v brněnském Králově poli je stále příliš hlučný. Vyplynulo to z posledního měření, které si objednalo Ředitelství silnic a dálnic. Stavba už tak po deset let zůstává nezkolaudovaná. Silničáři ale požadují výjimku, podle nich totiž už není možné provést další opatření, která by situaci zlepšila.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královopolský tunel v Brně

Královopolský tunel v Brně | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas

Královopolský tunel v Brně stále nesplňuje stanovené hlukové limity. Vyplynulo to z posledního měření, které si objednalo Ředitelství silnic a dálnic.

Deset let bez kolaudace. Královopolský tunel v Brně nedostal razítko kvůli hluku, teď ho znovu změří

Číst článek

Tunel není kvůli hluku přes deset let zkolaudovaný. Silničáři to řešili dodatečnými stěnami, takzvaným tichým asfaltem i snížením povolené rychlosti. Přesto hluk na třech z patnácti měřených míst překračuje limity.

Podle šéfa brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy už nejsou další opatření možná. „V tuhle chvíli jde o to, zda se s krajskou hygienickou stanicí shodneme, že v neexistují smysluplná technická opatření, která by mohla situaci zlepšit, a vydá nám stanoviska ke kolaudaci,“ uvedl.

Tomáš Kremr, ara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme