Škoda způsobená požárem v Kralupech nad Vltavou bude nejméně 150 milionů korun

Škoda na ohněm zničené výrobní hale společnosti Bidfood v Kralupech nad Vltavou je podle vyšetřovatele požárů nejméně 150 milionů korun. Škoda se týká jak objektu, z jehož výroby vycházejí produkty pod značkou Nowaco, tak technologií. Hala shořela ve čtvrtek. Oheň vznikl buď kvůli technické závadě nebo objekt někdo úmyslně zapálil.

Kralupy nad Vltavou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hustý černý dým byl vidět zdaleka. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý poplachový stupeň, později ho kvůli velkému rozsahu požáru zvýšili na třetí ze čtyř možných | Zdroj: HZS Středočeského kraje (5351153)

„Následovat budou odborné expertizy,“ řekla v pátek odpoledne mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Podle ní je možné, že výše škody ještě stoupne, protože zatím není dokončen kompletní průzkum objektu.

Hala, kde se zpracovávají chlazené ryby, začala hořet ve čtvrtek kolem 14.00, na místě byly desítky hasičů z několika okresů a z Prahy. Pod kontrolu se oheň podařilo dostat před 21.30. Hasiči celou noc pracovali a dohledávali případná skrytá ložiska. V pátek dopoledne se oheň v jedné z částí opět rozhořel a hasiči museli znovu zasáhnout. Při rozebírání konstrukce haly využili také speciální těžkou techniku.

Při požáru se nikdo nezranil, oheň zasáhl celou budovu. Ve čtvrtek odpoledne hasiči vyhlásili kvůli rozsahu ohně i počtu zasahujících jednotek třetí poplachový stupeň ze čtyř, večer poplachový stupeň snížili.

Požár skladu Nowaca v Kralupech nad Vltavou je pod kontrolou. Hašení bude trvat minimálně celou noc

Číst článek

Bidfood Czech Republic je součástí potravinářské skupiny Bidcorp, patří pod ni i značka Nowaco. Ve vyhořelé hale společnost vyráběla většinu rybích produktů. Produkty má ještě v dalších skladech. V důsledku požáru nefunguje ani vedle stojící zpracovna masa Gurmet patřící též pod Bidfood, který je největším distributorem potravin v Česku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme