Kramnému hrozí výjimečný trest, žalobce žádá 30 let vězení

Státní zástupce Vít Legerský žádá pro Petra Kramného obžalovaného z vraždy manželky a dcery výjimečný trest 30 let vězení. Vina prý byla Kramnému jednoznačně prokázána spolehlivou soustavou nepřímých důkazů. Případ soudkyně odročila na 7. ledna příštího roku, kdy vynese rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kramný u soudu | Zdroj: ČTK

Žalobce Vít Legerský tvrdí, že Petr Kramný zabil svou ženu a dceru na dovolené v Egyptě elektrickým proudem. Vinu mu podle něj prokazuje spolehlivý řetězec nepřímých důkazů.

„Z mého pohledu jde o čin, který se vymyká běžným zločinům vraždy. Dopustil se činu vůči svým nejbližším, manželce a dceři, v podstatě jim nedal absolutně žádnou šanci na jakoukoliv obranu. Čin spáchal zákeřným způsobem po nějaké předchozí úvaze. Jeho přístup k té věci – žádná sebereflexe. To byly moje úvahy, které mě vedly k navrhovanému trestu,“ uvedl státní zástupce.

Obhájkyně Jana Rejžková potvrdila, že bude pro klienta navrhovat zproštění a propuštění z vazby, ve které je Kramný už téměř dva roky.

„Obžaloba se nachází ve velmi výrazné důkazní nouzi, nejsem přesvědčená o tom, že státní zástupce ve své závěrečné řeči položil na stůl ty argumenty, na které veřejnost stále čeká, ve smyslu jasných, pádných důkazů, které by mohly jednoznačně osvědčit, že můj klient se dopustil jednání, jež je mu kladeno za vinu,“ reagovala Rejžková.

Případ od začátku provázela řada nejasností ohledně příčiny smrti. Soud si proto nechal vypracovat revizní posudek, podle kterého obě Češky zabil elektrický proud.

Kramný vinu odmítá a tvrdí, že jeho žena a dcera zemřely na otravu.

Případ dnes soudkyně odročila na 7. ledna 2016, kdy vynese rozsudek.

Případ Kramný | Foto: Český rozhlas

Andrea Čánová, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme