V Kraslicích vzplála výrobní linka v textilce. Hasiči evakuovali 68 zaměstnanců

Požár výrobní linky v textilní firmě Sametex v Kraslicích na Sokolovsku si v úterý vyžádal evakuaci skoro sedmi desítek zaměstnanců firmy. Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal řekl, že oheň se šířil do střechy, hasiči už ho ale mají pod kontrolou.

Aktualizováno Kraslice (Aktualizováno: 15:12 22. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči evakuují zaměstnance z výrobní linky Sametex | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

„Objekt je zakouřený. Evakuováno bylo 68 zaměstnanců. Na místě zasahují jednotky z druhého stupně požárního poplachu,“ uvedl mluvčí.

Závady nezjistil a neodstranil, říká státní zástupce o kominíkovi obžalovaném za požár chaty Libušín

Číst článek

Starosta Kraslic Roman Kotilínek (HNHRM) uvedl, že hasiči se zabývají už jen zakouřenou střechou. Podle mluvčího zatím není jasné, jestli je střecha jen zakouřená, nebo jestli jsou v ní ještě nějaká ohniska.

Požár se od hořícího stroje rozšířil vzduchotechnikou pod střechu výrobní haly, kde zasáhl izolaci. Hasiči tak museli střechu rozebírat. „Nyní se už jen dohašuje a hledají se případná další ohniska. Další šíření ale už nehrozí,“ řekl odpoledne Kasal.

Na místě zásahu je už také vyšetřovatel hasičů. Podle mluvčího je ale na odhad škody zatím brzy.

Sametex Kraslice je výrobcem oděvních i potahových sametů a technických textilií. V roce 2013 jej koupila italská skupina Marzotto.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme