Kraus: Kalousek je stále předsedou výboru

Předseda KDU - ČSL Miroslav Kalousek je formálně stále šéfem sněmovního rozpočtového výboru. Na funkci ale rezignoval už 17. března. Kalousek definitivně ve funkci skončí až ve chvíli, kdy dolní komora potvrdí, nebo zvolí jeho nástupce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Kasal a M. Kalousek

J. Kasal a M. Kalousek | Foto: Marta Myšková

Jak řekl Radiožurnálu předseda poslaneckého klubu sociální demokracie a první místopředseda rozpočtového výboru Michal Kraus, je Miroslav Kalousek podle něj za tuto činnost stále odměňován. "V čele rozpočtového výboru je předseda. Předsedou je pan Kalousek, protože nový předseda je volen poslaneckou sněmovnou. Do té doby než je zvolen nový předseda, funguje starý. Takže pan Kalousek je předsedou rozpočtového výboru. Bohužel funkci předsedy rozpočtového výboru nevykonává, byť za to je odměňován a placen. Jeho práci ve svém volném čase vykonávám já," dodal Kraus.

Podle Miroslava Kalouska je Krausův výrok hloupý. V den, kdy rezignoval na funkci předsedy rozpočtového výboru, vrátil kancelář, služební auto, kartu na benzín, přestal pobírat příplatky a přestal vykonávat pravomoci vyplývající z této funkce. "Placení místopředsedové jsou od toho, aby zastávali funkci předsedy v okamžiku, kdy předseda nemůže vykonávat své funkce a argumenty, které uvedl pan Kraus jsou zhruba stejně hloupé, jako kdyby říkal, že i když je předseda mrtvý, tak ta mrtvola je formálně předsedou rozpočtového výboru. Já jsem prostě na svou funkci rezignoval a od té doby ji nevykonávám, nevykonávám ty pravomoci a neberu za ni také žádné peníze a požitky," vyjádřil se k tvrzení Michala Krause Miroslav Kalousek.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme