Krejčíř podle soudu vyvedl peníze do ciziny legálně

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř vyvedl na konci devadesátých let do ciziny zhruba 272 milionů korun legálně. Vrchní soud v Olomouci zamítl odvolání státního zástupce, podle něhož Krejčíř při převodu peněz zneužil informace v obchodním styku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

Krejčíře už v březnu osvobodil Krajský soud v Ostravě. Podle obžaloby měl vyvést peníze z vlastní firmy Corado Holding, aby si zajistil finance pro život v cizině. Údajně nezákonnou transakci měl provést s penězi, které získal z prodeje akcií otrokovické teplárny.

Státní zástupce Ladislav Hruban po verdiktu řekl, že obžaloba teď počká na písemné vyhotovení rozsudku Vrchního soudu. “Poté zvážíme další postup, přičemž nevylučuji, že ve věci bude podáno dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky,“ doplnil Hruban.

Podnikatel, který je souzen jako uprchlý a v současné době pobývá v Jihoafrické republice, je v Česku stíhán i kvůli daňovému úniku, podvodům nebo pro nedovolené ozbrojování.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme