Krejčíře rozčílila zpráva o spolupráci s policií. Nemusím se vykupovat práskáním, vzkázal

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř se ozval z cely v Jihoafrické republice. Tvrdí, že českou policií nechce spolupracovat na objasnění nevyřešených kauz. O nabídce, která do jihoafrického vězení z Česka putovala, informoval server iROZHLAS.cz. Krejčířova manželka však popřela, že takový vzkaz poslal. Po přečtení této zprávy byl podle ní její muž "hodně rozčílený".

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013 | Foto: Robert Mikoláš

"Vylučuji, že by s policií spolupracoval na starých případech nebo že by na někoho něco práskal. Doslova řekl, že se nemusí vykupovat práskáním," řekla Aktuálně.cz Krejčířová, která s manželem mluvila.

Server iROZHLAS.cz dříve informoval, že nabídka od Krejčíře přišla letos. "Je to příliš čerstvé, zatím spíše sonduje, čím by jim mohl být zajímavý," popsal jeden ze zdrojů. Informaci potvrdil zdroj z justice a zdroj z policie.

Pomohu policii vyřešit staré případy, vzkazuje Krejčíř z JAR. Chce se vrátit do Česka

Číst článek

Krejčíř se podle něj obrátil na policejní tým Tempus, jenž vyšetřuje odložené případy. Kriminalisté nyní čekají, co podnikatel - v JAR odsouzený na 35 let kvůli únosu a mučení - nabídne. Podle Krejčířovy manželky ale nic z toho není pravda. Když si podle ní podnikatel zprávu přečetl, byl "hodně rozčílený".

Aktuálně.cz však citovalo zdroj z Policejního prezidia, který potvrdil, že podobná nabídka přišla. "Nedá se ale mluvit o nabídce, je to spíš takový průzkum," uvedl. Podle Aktuálně.cz dostala policie nepodepsaný vzkaz a kriminalisté nyní čekají, zda přijde oficiální podepsaná listina, která by možnou spolupráci potvrdila.

Krejčíř policii uprchl ze své černošické vily v roce 2005, v Česku byl v nepřítomnosti odsouzen na 15 let kvůli půlmiliardovému daňovému úniku, tunelování společnosti Čepro či přípravě vraždy celníka. Podnikatelova manželka uvedla, že by se jednou do rodné vlasti chtěl vrátit, ale ne za extrémních a vyhrocených okolností.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme