Strojvedoucí na Vyškovsku usnul v kabině, policisté mu naměřili přes 2,6 promile

Policisté naměřili strojvedoucímu osobního vlaku v Křenovicích na Vyškovsku více než 2,6 promile alkoholu. Muž usnul v kabině a našli ho kolegové. Je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, uvedla mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

Křenovice, Vyškovsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strojvedoucímu v krvi naměřili 2,6 promile alkoholu. | Foto: Vojtěch Berger

Slavkovští policisté vyjížděli do Křenovic ve středu po poledni. Strojvedoucí přijel s vlakem z Brna do Křenovic s neodůvodněným dvacetiminutovým zpožděním. „Naštěstí ještě předtím, než vyrazil zpět do Brna, ho našli v kabině lokomotivy jeho kolegové a zavolali policisty. Muže totiž nalezli spícího v kabině lokomotivy a zdál se jim opilý,“ uvedla mluvčí.

Soud osvobodil průvodčí a vlakvedoucí. Za vypadnutí dítěte z vlaku nenesou zodpovědnost

Číst článek

Přivolaná policejní hlídka poté naměřila strojvedoucímu přes 2,6 promile alkoholu. „Muž středního věku však s hodnotami několika dechových zkoušek nesouhlasil, požití alkoholu tvrdošíjně popíral a odmítl i lékařské vyšetření spolu s odběrem krve. Strojvedoucí je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla Alice Musilová. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme