Kreslíř tykadel Smetana dnes zřejmě skončí ve vězení. Prý s tím počítá

Bývalý řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana by dnes mohl nastoupit do vězení. Má se totiž dostavit na policii k výslechu. Za mřížemi si má odpykat zbytek trestu, který dostal za pomalování předvolebních plakátů a následnému vyhýbání se spravedlnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič MHD Roman Smetana byl propuštěn z olomoucké vazební věznice | Zdroj: ČTK

Ve vězení má takzvaný tykadlář Roman Smetana ještě strávit 67 dní. K výkonu trestu měl nastoupit už minulé pondělí, ale v olomoucké věznici ho čekali zbytečně.

„V pátek 12. října jsme obdrželi zprávu z vazební věznice Olomouc, že odsouzený výkon trestu nenastoupil, a proto během tohoto týdne požádáme policii České republiky, aby odsouzeného Smetanu do výkonu trestu dodala,“ řekl soudce Okresního soudu v Olomouci Michal Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana počítá s tím, že dneska za mřížemi skončí.

Smetana očekává, že ho dnes policie do vězení odveze: „Dostal jsem právě v Rožnově předvolání na Bartolomějskou ve věci maření a do té doby zřejmě bude existovat už i zatykač, takže mě tam rovnou zatknou. Bohužel Bartolomějské se vyhnout nemůžu, protože tam je hrozba pokuty 50 tisíc a zas tak daleko zajít nemíním."

Smetana už u výslechu byl, a to v pátek. Protože na něj ale soud ještě nevydal zatykač, policie ho pustila.

Bývalý řidič je známý tím, že pokreslil na protest proti politickým elitám nejméně 30 reklam na autobusech, které si před volbami v roce 2010 zaplatily politické strany.

Kandidátům přimaloval tykadla. Za to dostal trest veřejně prospěšných prací, tomu se ale vyhýbal, a tak měl jít do vězení natvrdo. I tomu se ale vyhýbá. Neuspěl ani s žádostí o milost.

V sobotu se v přestrojení za filmaře dostal do volebního štábu ODS. Několik minut diskutoval s premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem, než ho vyvedla ochranka.

Řidič olomoucké MHD Roman Smetana v přestrojení pronikl do volebního štábu ODS a mluvil s Petrem Nečasem | Foto: ČTK

Tykadlář, ale jak se zdá, inspiroval lidi při krajských volbách. Kdosi totiž pokreslil plakáty hned v pěti krajích. A řidič Smetana s tím prý nemá nic společného.

Odsouzený tykadlář navíc získal podporu i známých osobností, například dokumentaristů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Oni zase pomalovali plakát senátního kandidáta ODS Tomáše Töpfera.

Paradoxní je, že dnes ho podporují také někteří kandidáti politických stran. Ještě před dvěma lety přitom politické strany Smetanu hodně kritizovaly. Dneska se naopak hodí některým volebním kandidátům, že ho můžou podpořit.

Olomoucká ODS nebude rozhodně žádat žádné odškodné, podobně reagovala i ČSSD. Nepadne tedy ani žádné trestní oznámení.

Petr Medek, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme