Kreslíře tykadel Smetanu zadržela policie, bez zatykače ho ale musela pustit

Bývalého řidiče Romana Smetanu, který měl v pondělí nastoupit do vězení, zadrželi večer policisté v Rožnově pod Radhoštěm. Chtěl se tam setkat s premiérem Petrem Nečasem v době, kdy předseda vlády volil. Smetana ho chtěl oslovit, představit se mu a nechat se zatknout. Policie ale bývalého řidiče zadržela dřív, než se do volební místnosti dostal. Stále však nebyl vydán zatykač, a tak musel být Smetana propuštěn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič MHD Roman Smetana byl propuštěn z olomoucké vazební věznice | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu se Smetanu podařilo exkluzivně vyzpovídat krátce po propuštění z policejní stanice.

„Zadržela mě policie v civilu. Lustrovali mě, potom odvedli na služebnu a tam mě dále vyšetřovali. Od hlavního těžiště, od základní školy, jsem byl docela daleko, tak mě nenapadlo, že v centru budou tajní policisté,“ popisoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění v Rožnově pod Radhoštěm sledoval Pavel Sedláček

„Chtěl jsem oslovit pana premiéra. I kdybych ho požádal, aby zavolal policii a konal, protože od pondělí 8. 10. mařím úřední rozhodnutí, tak by to dopadlo úplně stejně. Policie by mě vyšetřila a zjistila by, že jí chybí zatykač,“ dodal bývalý řidič autobusu.

Smetana je známý tím, že pokreslil na protest proti politickým elitám nejméně 30 reklam na autobusech, které si před volbami v roce 2010 zaplatily politické strany.


Zvětšit mapu

Pavel Sedláček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme