Křeslo šéfa KSČM obhájil Miroslav Grebeníček.

Staronovým předsedou KSČM je Miroslav Grebeníček. Ve druhém kole volby porazil svého protikandidáta Vojtěcha Filipa o 30 hlasů. Grebeníček, který stojí v čele strany plných 11 let, těsně po opětovném zvolení na českobudějovickém sjezdu zářil spokojeností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Grebeníček | Foto: Luboš Pavlíček

"Já jsem v nějakém deníku dnes četl, že prý asi nebude dobře přepřahat, když se podařilo Grebeníčkovi navýšit procenta a mluvilo se o alfasamcovi. Ale já myslím, že dnes moji protikandidáti dokázali, že jsou také dominantní jedinci a jsem přesvědčen, že dnešní průběh volby signalizuje, že mám už připraveného nástupce."

I když byl Grebeníček považován za jasného favorita, o znovuzvolení musel na sjezdu v Českých Budějovicích bojovat s místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Filipem. Ve druhém kole nakonec Grebeníček porazil Filipa o 30 hlasů a na další čtyři roky zůstává v čele komunistů. Výsledek volby dosavadního místopředsedu komunistické strany Miroslava Ransdorfa nepotěšil. Ten se rozhodl už nekandidovat na místopředsednický post. Zbylí dva kandidáti - Miloslav Ransdorf a Václav Exner - získali jen něco přes dvacet hlasů a vypadli v prvním kole.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme