Kriminalisté obvinění z braní úplatků jsou volní

Soud Prahy 1 dnes zprostil obžaloby bývalé kriminalisty Vladimíra Nešpůrka a Pavla Sladkovského. Ti měli za úplatek v celkové výši 350 tisíc korun při šetření hospodářské trestné činnosti neoprávněně poskytovat informace bývalému řediteli České banky Ivanu Fišerovi. Fišerovo obvinění však nepotvrdil žádný z jeho kolegů v bance, proto soud pro nedostatek důkazů rozhodl ve porospěch obžalovaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Oba obhájci obžalovaných kriminalistů neskrývali svoji spokojenost. Sladkovského advokát Josef Lžíčař k soudnímu verdiktu uvedl. "Stanovisko obou obžalovaných a obou obhájců bylo od začátku stejné a to, že k tomuto jednání nedošlo. Zadruhé jsme tvrdili jednu věc, že pokud by se to skutečně stalo, tak by nebylo logické nestíhat osobu, která úplatky dávala. Protože ustanovení paragrafu 163 trestního řádu, že tam si beztrestnost mohu zajistit, jestliže učiním trestní oznámení neodkladně. Tady došlo k trestnímu oznámení až po půldruhém roce."

Státní zástupce si po vyhlášení rozsudku pro bývalé kriminalisty Nešpůrka a Sladkovského ponechal zákonnou lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozhodnutí soudu prvního pražského obvodu odvolá. Obžalovaní i jejich právní zástupci se naopak možnosti odvolání na místě vzdali.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme