Kriminalisté s diplomem z plzeňských práv nebudou kauzu vyšetřovat

Kauzu plzeňských práv budou vyšetřovat kriminalisté s diplomem z jiných vysokých škol. Útvar odhalování korupce a finanční kriminality se už začal o události kolem právnické fakulty Západočeské univerzity zajímat, šetření je ale zatím teprve na začátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

"Vedení útvaru rozhodlo, aby se celou věcí zabývali policisté, kteří studovali na jiných vysokých školách, než je škola, které se tato záležitost týká," potvrdil Radiožurnálu mluvčí útvaru Roman Skřepek.

Mnozí západočeští policisté jsou totiž zřejmě dalšími ,rychlostudenty' plzeňských práv. Ke střetu zájmů by díky nařízení Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality docházet nemělo.

Dozor a kontrola

"V tuto chvíli mohu garantovat, že by nemělo dojít k žádnému střetu zájmů a podobně. Každopádně dalším garantem za to, že bude policie v této věci postupovat nezávisle, je i státní zastupitelství, které činnost policie dozoruje a kontroluje," dodal Skřepek.

Kauza na právnické univerzitě se rozpoutala poté, co se objevily spekulace o plagiátorství práce bývalého proděkana. Aféra spustila celou vlnu dalších. Mimo jiné se mluví právě o takzvaných rychlostudentech, kteří pětiletý studijní program dokázali vystudovat za pouhé dva měsíce.

Zbyněk Zykmund, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme