Kriminalisté vyšetřují nález mrtvé ženy v Orlické přehradě

Rybáři vytáhli z Orlické přehrady truhlu s mrtvou ženou. Podle odhadu lékaře byla ve vodě nejméně tři měsíce. Oběť měla ruce svázané drátem. Objevena byla u obce Jetětice na Písecku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Truhla, která ukrývala mrtvolu,

Truhla, která ukrývala mrtvolu, | Zdroj: ČTK

Podrobnosti Českému rozhlasu řekla jihočeská policejní mluvčí Anna Drdová: "Krátce před půl desátou večer si dva mladí muži rybařící na Orlické vodní nádrži všimli, že na hladině, přibližně 20 metrů za bójkou, vyplavala plastová truhla. Nasedli na pramici a přitáhli ji ke břehu. Rozhodli se zjistit její obsah. Po odstranění víka uviděli v pootevřené truhle lidské tělo ve značném rozkladu."

"Krátce po ohlášení nálezu vyjela na místo výjezdová skupina jihočeských kriminalistů i soudní lékař. Ten při předběžném ohledání těla zjistil, že se jedná o mrtvou ženu nezjištěného stáří, pobývající ve vodě nejméně tři měsíce. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva," dodala policejní mluvčí.

Nález mrtvé ženy v truhle připomněl takzvané orlické vraždy z počátku 90. let minulého století. Jestli ale spolu oba případy souvisí, zatím jasné není.

Pachatelé orlických vražd z let 1991 až 1993 ukládali těla svých obětí do sudů. Rozčtvrcená těla dvou zavražděných podnikatelů v sudech zalili louhem. Nádoby pak zaletovali a vhodili do Orlické přehrady. Třetí tělo našli policejní potápěči na dně přehrady zabalené do role pletiva.

Pětice zločinců se dočkala vysokých trestů. Nejznámější z nich, Ludvík Černý, dostal za pět vražd doživotí. Stejný trest původně vyměřil soud také Vladimíru Kunovi. V roce 1997 mu ho ale zmírnil na 25 let ve vězení. Jediným motivem vrahů byly peníze.

Marika Táborská, Pavlína Fendeková, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme