Kritici reformy z řad ODS chtějí dál jednat s premiérem

Vládní reforma veřejných financí stále nemá zajištěnu většinovou podporu v parlamentu. Schvalovat se má přitom už za čtyři dny. Skupině poslanců ODS kolem bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého vadí, že by se v roce 2009 snížily nejen daně, ale i sleva na daních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek | Zdroj: ČTK

Po včerejší schůzce s premiérem Topolánkem Vlastimil Tlustý uvedl, že jsou ve hře čtyři varianty řešení, ale ani jedna ale nepočítá s vrácením předlohy zpět do druhého čtení.

Jak Rádiu Česko potvrdil další účastník schůzky a člen Tlustého poslanecké frakce, Juraj Raninec, pokud bude sporná část z reformy vypuštěna, je připraven on i jeho kolegové reformu podpořit. "V každém případě. A myslím si, že všichni kolegové."

Raninec také potvrdil, že Tlustého frakce čeká na premiérovu nabídku další schůzky. "Pan premiér zatím termín schůzky neavizoval. Takže my jsme všichni připraveni během několika hodin přijet do Prahy a začít jednat."

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Václav Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme