Krizová opatření má připraven i rezort spravedlnosti

Pokud by na našem území došlo k nějakým mimořádným událostem, spojeným například s teroristickými útoky, přijala by krizová opatření nejen ministerstva obrany a vnitra, ale i další instituce. Například resort spravedlnosti by mimo jiné zpřísnil stíhání některých trestných činů, například rabování, podobně jako při povodních v roce 1997.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu to potvrdil ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš: "Samozřejmě takové kompetence má nejvyšší státní zástupkyně. Já je mohu iniciovat. Vedle toho je zde povinnost učinit příslušná bezpečnostní opatření a to jsou mé kometence ve vztahu k vězeňské službě protože ochranma soudních budov, budov státních zastupitelství je svěřena vězeňské službě a máme připraveny samozřejmě odpovídající opatření jak ke zvýšené ostraze věznic, tak soudních budov a budov státních zastupitelství. "

Evropa se musí podle Bureše lépe připravit na sílící aktivity mezinárodního terorismu. Je prý nezbytné čelit terorismu ve všech rovinách - tedy nejen trestní, ale také ekonomické a musí především tento pojem přesně definovat: "Navštívím Brusel 27. září, v návaznosti na to se koná celoevropská konference ministrů spravedlnosti 3. října v Moskvě. Tam hodlám vystoupit v diskuzi k těmto otázkám. Co tu chybí, je multilaterální smlouva, která by stanovila koordinované postupy nejenom členských států, ale evropských států, hovoříme-li o Evropě v té oblasti mezinárodního terorismu. Je jasné, že panevropsky koordinované postupy prostě chybí."

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme