Krizová opatření má připraven i rezort spravedlnosti
Pokud by na našem území došlo k nějakým mimořádným událostem, spojeným například s teroristickými útoky, přijala by krizová opatření nejen ministerstva obrany a vnitra, ale i další instituce. Například resort spravedlnosti by mimo jiné zpřísnil stíhání některých trestných činů, například rabování, podobně jako při povodních v roce 1997.
Českému rozhlasu to potvrdil ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš: "Samozřejmě takové kompetence má nejvyšší státní zástupkyně. Já je mohu iniciovat. Vedle toho je zde povinnost učinit příslušná bezpečnostní opatření a to jsou mé kometence ve vztahu k vězeňské službě protože ochranma soudních budov, budov státních zastupitelství je svěřena vězeňské službě a máme připraveny samozřejmě odpovídající opatření jak ke zvýšené ostraze věznic, tak soudních budov a budov státních zastupitelství. "
Evropa se musí podle Bureše lépe připravit na sílící aktivity mezinárodního terorismu. Je prý nezbytné čelit terorismu ve všech rovinách - tedy nejen trestní, ale také ekonomické a musí především tento pojem přesně definovat: "Navštívím Brusel 27. září, v návaznosti na to se koná celoevropská konference ministrů spravedlnosti 3. října v Moskvě. Tam hodlám vystoupit v diskuzi k těmto otázkám. Co tu chybí, je multilaterální smlouva, která by stanovila koordinované postupy nejenom členských států, ale evropských států, hovoříme-li o Evropě v té oblasti mezinárodního terorismu. Je jasné, že panevropsky koordinované postupy prostě chybí."