Krizový štáb ČT chystá další protesty

Řada televizních a filmových tvůrců, spisovatelů, herců a dalších osobností kulturního a veřejného života se dopoledne sešla v pražském kině MAT. Společně s krizovým štábem složeným ze zaměstnanců České televize zvažují další formy protestů proti nově jmenovanému řediteli televize Jiřímu Hodačovi a postupu Rady České televize, která ho do funkce zvolila.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Publicista Jan Urban přítomným oznámil, že Hodač by měl novou šéfkou zpravodajství v nejbližší době jmenovat Janu Bobošíkovou. Ta ve veřejnoprávní televizi v minulosti působila jako moderátorka zpravodajské relace „21“. Vyzval k tomu, aby část umělců ihned odjela na Kavčí hory a pomohla pracovníkům zpravodajství zabránit Bobošíkové vstoupit do budovy ČT. Velké obavy panují také z působení vedoucího brněnské redakce televize Zdeňka Drahoše, o kterém se spekuluje jako o novém programovém řediteli.

Umělci nyní formulují nové prohlášení, v němž opakovaně vyzývají Hodače a radu k rezignaci. Žádají v něm veřejnost o podporu svého úsilí o zachování veřejnoprávního charakteru České televize, který je podle nich vážně ohrožen.

Dnes by se také měla uskutečnit schůzka kritiků nového vedení České televize se šéfredaktory Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře jako představitele dalších dvou veřejnoprávních médií.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme