Krizový štáb ČT chystá další protesty

Řada televizních a filmových tvůrců, spisovatelů, herců a dalších osobností kulturního a veřejného života se dopoledne sešla v pražském kině MAT. Společně s krizovým štábem složeným ze zaměstnanců České televize zvažují další formy protestů proti nově jmenovanému řediteli televize Jiřímu Hodačovi a postupu Rady České televize, která ho do funkce zvolila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Publicista Jan Urban přítomným oznámil, že Hodač by měl novou šéfkou zpravodajství v nejbližší době jmenovat Janu Bobošíkovou. Ta ve veřejnoprávní televizi v minulosti působila jako moderátorka zpravodajské relace „21“. Vyzval k tomu, aby část umělců ihned odjela na Kavčí hory a pomohla pracovníkům zpravodajství zabránit Bobošíkové vstoupit do budovy ČT. Velké obavy panují také z působení vedoucího brněnské redakce televize Zdeňka Drahoše, o kterém se spekuluje jako o novém programovém řediteli.

Umělci nyní formulují nové prohlášení, v němž opakovaně vyzývají Hodače a radu k rezignaci. Žádají v něm veřejnost o podporu svého úsilí o zachování veřejnoprávního charakteru České televize, který je podle nich vážně ohrožen.

Dnes by se také měla uskutečnit schůzka kritiků nového vedení České televize se šéfredaktory Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře jako představitele dalších dvou veřejnoprávních médií.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme