Krizový výbor České televize se sešel s Hodačem

Zástupci krizového výboru České televize se odpoledne sešli s novým generálním ředitelem televize Jiřím Hodačem, který ve středu nahradil odvolaného Dušana Chmelíčka. Oznámili mu, že volbu nového televizního šéfa považují za „netransparentní a neprofesionální“, a proto ho v čele ČT nerespektují. Opět ho vyzvali, aby na svou funkci rezignoval. O schůzce informovali členové krizového výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představitelé krizového výboru odmítli nařčení, že hájí zájmy úzké skupiny lidí, kterým televize zadává zakázky. Podle svého vyjádření jsou naopak pro větší kontrolu a zprůhlednění hospodaření veřejnoprávní televize. Krizový výbor má prý „jasnou podporu“ pražských zaměstnanců ČT. Takzvaný pakt solidarity, který má zabránit případným postihům revoltujících zaměstnanců, podepsaly od dnešního poledne stovky lidí.

Vedoucí zpravodajství ostravské ČT Petr Bohuš informoval, že v redakci je klid a petici krizového výboru podepsalo asi 250 lidí. Také situace v brněnské redakci je klidná, i když asi 50 zaměstnanců veřejně podpořilo rozhodnutí Rady ČT řešit napjatou situaci v České televizi volbou Hodače.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme