Krizový výbor ČT: Verdikt RRTV je zmatečný

Za zmatečný a zavádějící považuje krizový výbor České televize verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle Filipa Černého a Marka Vítka vůbec neřeší současnou situaci. Členové výboru proto nadále trvají na okamžitém odstoupení generálního ředitele ČT Jiřího Hodače a Rady ČT. Věří, že definitivní řešení současné krize nalezne parlament schválením nového zákona o České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Rada se usnesla, že za legální lze považovat pouze verzi kontrolovanou vedením České televize. Zároveň řekla, že vedení televize nekontroluje vysílání. Za situace, kdy drtivá většina členů nejužšího vedení televize vyzvala Jiřího Hodače k odstoupení, považujeme toto rozhodnutí za zmatečné a zavádějící,“ uvádí se ve stanovisku krizového výboru. Redakce zpravodajství, publicistiky a sportu nadále připravují a vyrábějí všechny relace uvedené v televizním programu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes konstatovala, že jedině verzi zpravodajství ČT kontrolovanou vedením ČT lze považovat za legální. Podle rady byl porušen zákon tím, že vedení ČT v minulých dnech ztratilo kontrolu nad vysíláním. Za nezákonné rada označila i přerušení vysílání obou programů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme