Horská služba zasahovala v Labském dole, dva turisté sešli ze stezky a ztratili se v terénu

Horská služba v Krkonoších v Labském dole u Špindlerova Mlýna zachránila dva turisty. Dva muži ve věku 23 a 24 let sešli z cesty a ztratili se v nepřehledném terénu. Následně pak zavolali o pomoc záchranářům. Jak horská služba muže našla, popsal Radiožurnálu její mluvčí.

Špindlerův Mlýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba (ilustrační foto) | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

Muži sešli z prošlapané cesty do volného terénu, vzhledem k počasí se pak podle mluvčího horské služby Radka Zemana dostali do míst, odkud se nedokázali dostat.

Sníh, vítr i střídání teplot: v Krkonoších vzrostlo nebezpečí lavin

Číst článek

Zeman přiblížil pro Radiožurnál, jak záchranáři muže našli. „Kontaktovali nás kolem půl čtvrté s tím, že jsou někde mezi skalami a nedokážou se dostat dál. Domluvili jsme se, že si na místě stáhnou aplikaci Záchranka a podle ní jsme pak zjistili, že jsou v prostoru pod Šmídovou vyhlídkou.“

Záchranáři oba muže v pořádku dopravili do Špindlerova Mlýna. Horská služba v Krkonoších hřebenové túry nedoporučuje. Důvodem je sněžení, silný vítr a mlha. Navíc tam stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

Od 20. prosince do soboty horská služba řešila na všech horách 16 pátracích akcí, z toho čtyři právě v Krkonoších. Za stejné období v minulém roce přitom bylo pátracích akcí ve všech oblastech devět, v Krkonoších pak pouze tři.

kkr, jsv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme