Šestiletá dívka spadla z lanovky v Harrachově, vážně se zranila. Policie hledá svědky

Při pádu z lanovky v Harrachově se v sobotu těžce zranila šestiletá dívka. Záchranáři ji převezli do dětského traumacentra v nemocnici v Praze. Policie hledá svědky události, oznámila v neděli mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Harrachov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívka se po pádu vážně zranila. Na snímku je fotka ze cvičení záchranářů. | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Děvče jelo na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu v sobotu kolem 9.30 se svou babičkou a jedním mužem. 

„Dívenka byla na lanové dráze v doprovodu své babičky. Podle zatím zjištěných informací v kritickou dobu seděla na čtyřsedačce společně s babičkou a neznámým cizincem, jehož svědectví by nám mohlo významně pomoci. Zatím se nám k němu bohužel nepodařilo zjistit žádné bližší informace,“ uvedli policisté na svém webu

Na horách je i víc než metr a půl sněhu. V noci hrozí silný mráz, někde až minus 13 stupňů

Číst článek

„Jeho svědectví by nám mohlo významně pomoci,“ uvedla mluvčí policie Baláková. 

Policisté upřesnili, že k pádu dívky došlo mezi 3. a 4. sloupem lanové dráhy. „Za účelem získání svědectví k této nešťastné události budeme v Harrachově vylepovat výzvu se žádostí o pomoc v českém, německém, anglickém a polském jazyce,“ sdělili policisté. 

Případ vyšetřuje Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru v Semilech. Lidi, kteří by mohli k pádu dívky sdělit nějaké informace, se mají obrátit na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie ČR.

pak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme